Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » Zakończone » "Wiatr w Żagle"
Strona internetowa

"Wiatr w Żagle"

Wiatr  w  Żagle

 

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza osoby młode do udziału w programie „Wiatr w Żagle”

 

Cel główny programu:

 

Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych do 30 roku życia w oparciu o nowe rozwiązania zawarte w ustawie z dnia 14 marca 2014r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Innowacyjność tych rozwiązań polega na pobudzeniu i podtrzymywaniu w aktywności osób młodych w procesie poszukiwania zatrudnienia.

 

W ramach programu:

 

Uczestnik będzie mógł skorzystać z przygotowanej dla niego oferty, na którą składać się będą podstawowe usługi rynku pracy i wyselekcjonowane instrumenty w formie bonów określone w ustawie:

 

1. Indywidulane wsparcie doradcy klienta

2. Instrumenty aktywizacji młodych:

a)     Bon stażowy

Stanowi gwarancje skierowania do odbycia stażu u wskazanego pracodawcy na 6 m-cy, o ile pracodawca zobowiąże się do zatrudnienia tej osoby po zakończonym stażu na okres 6m-cy,

b)     Bon szkoleniowy

Stanowi gwarancje skierowania bezrobotnego na wskazane przez niego szkolenie oraz opłacenia kosztów, które poniesie w związku z podjęciem szkolenia do wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia,

c)     Bon na zatrudnienie

Stanowi gwarancje refundacji części kosztów wynagrodzenia i składek społecznych w związku z zatrudnieniem bezrobotnego przez okres 18 m-cy. refundacja obejmuje okres 12 m-cy w wysokości zasiłku, o którym mowa w art.72 ust.1 pkt 1 ustawy.

 

Rekrutacja do projektu odbywać się będzie od dnia 01.07.2014r.

 

Zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w projekcie przyjmowane będą w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 33, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, w godzinach 7.30 – 15.30 pokój 14 (I piętro).

Strona dodana przez: Barbara Wszół (2014-07-10 10:36:20)
Zredagowana przez: Barbara Wszół (2014-07-15 12:14:00)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://dabrowatarnowska.praca.gov.pl/strona/-wiatr-w-%C5%BCagle-/392