Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Dokumenty wymagane do rejestracji osób poszukujących pracy z prawem do transferu
Strona internetowa

Dokumenty wymagane do rejestracji osób poszukujących pracy z prawem do transferu

Korzystając z przysługującego prawa transferu zasiłku, można przyjechać do Polski w celu poszukiwania pracy i pobierać świadczenia dla bezrobotnych przez okres 3 - 6 miesięcy w wysokości, jaka została ustalona za granicą (zasiłek będzie wypłacany bezpośrednio przez instytucje, która przyznała prawo do zasiłku).

 

Przed przyjazdem do Polski:

  • po zakończonej pracy za granicą należy zarejestrować się we właściwej instytucji ds. bezrobocia i uzyskać prawo do zasiłku dla bezrobotnych
  • pozostawać w dyspozycji zagranicznej instytucji ds. bezrobocia przez okres 4 tygodni
  • złożyć wniosek o wydanie dokumentu „U2" w związku z zamiarem poszukiwania pracy w Polsce.

Po przyjeździe do Polski:

  • należy zgłosić się do powiatowego urzędu pracy, w ciągu 7 dni od daty wskazanej na dokumencie „U2" - celem uzyskania statusu osoby poszukującej pracy i przekazania dokumentu U2.

Aby kontynuować pobieranie zasiłku za granicą musisz powrócić do kraju, w którym ustalono uprawnienia do zasiłku - najpóźniej w ostatnim dniu ważności formularza dokumentu „U2".

 

Jeżeli w celu ustalenia uprawnień do zasiłku dla bezrobotnych w którymś z krajów UE /EOG, konieczne jest dodanie wcześniejszego okresu pracy w Polsce Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie potwierdzi polskie okresy zatrudnienia, ubezpieczenia i prowadzenia działalności na własny rachunek na dokumencie „U1".

 

Jeśli instytucja zagraniczna, która przyznała prawo do zasiłku nie wydała dokumentu „U2", na podstawie pisemnej prośby w uzyskaniu dokumentu pomoże Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.wup-krakow.pl

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:39:51)
Zredagowana przez: Barbara Wszół (2017-06-06 13:02:50)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://dabrowatarnowska.praca.gov.pl/strona/dokumenty-wymagane-do-rejestracji-osob-poszukujacych-pracy-z-prawem-do-transferu/58