Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » Zakończone » Program pilotażowy „Twoja Kariera – Twój Wybór”
Strona internetowa

Program pilotażowy „Twoja Kariera – Twój Wybór”

 

Program pilotażowy „Twoja Kariera – Twój Wybór”

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi młodych pozostających bez pracy, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przy współpracy samorządów oraz instytucji rynku pracy rozpoczął realizację projektu pilotażowego pn. „ Twoja Kariera – Twój Wybór” skierowanego do osób bezrobotnych do 30 roku życia.

 

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej znalazł się w grupie 23 urzędów realizujących powyższy projekt.

Program pilotażowy „Twoja Kariera – Twój Wybór” przewiduje wprowadzenie innowacyjnej metody pracy z klientem polegającej na objęciu osoby bezrobotnej intensywną, spersonalizowaną pomocą przez powiatowy urząd pracy od pierwszego dnia,    w którym następuje rejestracja w urzędzie.

 

Projekt przewiduje objęcie wsparciem 140 osób bezrobotnych do 30 roku życia, zarejestrowanych po raz pierwszy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. W trakcie rejestracji bezrobotnemu zostanie przydzielony opiekun, który będzie mu towarzyszył przez okres niezbędny do momentu wprowadzenia go na rynek pracy.

 

 

Uczestnik pilotażu skorzysta z przygotowanej dla niego oferty, na którą składać się będą podstawowe usługi rynku pracy oraz nowe instrumenty testowane w programie, którymi są:

1. Indywidulane wsparcie opiekuna

2. Promesa aktywizacji młodych a)      Bon stażowy b)      Bon szkoleniowy c)      Bon na kształcenie zawodowe lub policealne d)      Bon na kształcenie podyplomowe| e)      Bon dla pracodawcy za zatrudnienie absolwenta szkoły wyższej

3. Dotacja na zasiedlenie.

Projekt pilotażowy będzie realizowany w okresie od 01.07.2012r. do 31.12.2013r.

Dobór grupy docelowej zaplanowany jest na miesiąc lipiec br. Realizację form wsparcia związanych z wydatkowaniem środków finansowych przewidziano od miesiąca sierpnia.

 

Strona dodana przez: Barbara Wszół (2014-08-14 07:50:56)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://dabrowatarnowska.praca.gov.pl/strona/program-pilota%C5%BCowy-%E2%80%9Etwoja-kariera-%E2%80%93-twoj-wybor%E2%80%9D/409