Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Ubezpieczenie zdrowotne
Strona internetowa

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne

 

Obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają bezrobotni niepodlegający obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu /art. 66 ust. 1 pkt 24 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych - tekst jedn. Dz.U. Nr 164 z 2008r. poz. 1027/. 

 

Osoby bezrobotne objęte ubezieczeniem zdrowotnym mogą zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny na zasadach określonych w ww. ustawie.

 

Osobom bezrobotnym podlegającym ubezpieczeniu zdrowotnemu przysługuje prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. 

Od dnia 01.06.2014r. składka na ubezpieczenie zdrowotne dla osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku  wynosi 58,73 zł. Składki zdrowotne opłacane są z dołu, tzn. w miesiącu bieżącym za miesiąc poprzedni. Składka jest niepodzielna.

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:51:42)
Zredagowana przez: Barbara Wszół (2016-06-17 10:46:02)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://dabrowatarnowska.praca.gov.pl/strona/ubezpieczenie-zdrowotne/79