Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Strona internetowa

Podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK)

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej włączając się w organizację „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery” zainicjowanego w roku bieżącym pod hasłem  „JA NA RYNKU PRACY: MOJE TALENTY I MOJE KOMPETENCJE” zorganizował w dniach 16-20 października indywidualne konsultacje z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach kluczowych.

 

W czasie trwania wydarzenia zarówno osoby bezrobotne, jak i pracodawcy mieli możliwość  uzyskania informacji w zakresie dotyczącym wykorzystania usług i instrumentów rynku pracy, w tym zagadnień związanych z pośrednictwem pracy, poradnictwem zawodowym oraz zastosowaniem instrumentów rynku pracy jako  elementu wsparcia w tworzeniu miejsc pracy.

 

Ponadto w ramach szerokiej palety oferowanych działań osoby zainteresowane mogły uzyskać informacje dot. norm prawnych i możliwych rozwiązań w zakresie Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego.

 

Równolegle z indywidualnymi konsultacjami, w dniu 17 października, odbyło się grupowe spotkanie informacyjne pn. „Aktywnie z młodzieżą – nowe perspektywy” zrealizowane w siedzibie Hufca Pracy  mieszczącego się w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 33. Zajęcia miały charakter informacyjno - doradczy i ukierunkowane były na wsparcie młodzieży powiatu dąbrowskiego w szczególności na kształtowanie twórczych postaw na rynku pracy, zwiększenie samoświadomości uczniów na właściwy wybór dalszych możliwości edukacyjno-zawodowych. Uczestnicy spotkania poznali tendencje panujące na lokalnym rynku pracy, w tym zawody deficytowe i nadwyżkowe.

 

Celem działań  zorganizowanych w ramach wydarzenia było   wzmocnienie współpracy  Powiatowego Urzędu Pracy  z lokalnymi Pracodawcami oraz osobami bezrobotnymi,
a także zwiększenie wiedzy osób zainteresowanych na temat realizowanych przez Urząd form wsparcia. 

 

 

Aktualność dodana przez: Barbara Wszół (2017-10-25 15:08:14) , zredagowana przez: Barbara Wszół (2017-10-25 15:23:51)
Data wydarzenia : 2017-10-25
Data publikacji : 2017-10-25

Galerie zdjęć

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://dabrowatarnowska.praca.gov.pl/wydarzenie/366/podsumowanie-ogolnopolskiego-tygodnia-kariery-(otk)