Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Strona internetowa

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

W dniu 29 grudnia 2017 roku w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się ostanie w bieżącym roku posiedzenie organu doradczego Starosty Dąbrowskiego w zakresie realizacji obowiązków wynikających z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - Powiatowej Rady Rynku Pracy. Posiedzeniu przewodniczył Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Pan Kazimierz Olearczyk.

 

Rada wysłuchała informacji o sytuacji na lokalnym rynku pracy w powiecie, które przedstawił Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Pan mgr inż. Stanisław Początek. W swojej obszernej informacji Dyrektor Początek poinformował, że na koniec miesiąca listopada 2017 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych 2695 osób bezrobotnych i jest to o 488 osób mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Stopa bezrobocia w powiecie wyniosła 11,6%. Przez 11 miesięcy br. za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy 3058 osób podjęło pracę w różnych formach w tym 1384 miejsca pracy były subsydiowane przez Starostę i PUP. W powiecie było realizowanych szereg programów zmierzających do aktywizacji osób bezrobotnych. Na różne formy aktywnego wspierania bezrobotnych i przeciwdziałaniu bezrobociu przeznaczono ponad 16 milionów złotych. Kolejną informację dotyczącą realizacji planów finansowych przedstawiła Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy mgr Mariola Kobos. Pani Dyrektor zawnioskowała do Rady Rynku o podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia oszczędności powstałych przy realizacji zadań w ciągu roku na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.

 

W posiedzeniu swojego organu doradczego uczestniczył Starosta Dąbrowski Pan mgr Tadeusz Kwiatkowski, który na zakończenie posiedzenia złożył wszystkim członkom Rady serdeczne podziękowania za aktywną pracę przez cały 2017 rok i złożył serdeczne życzenia noworoczne. Podziękowania szczególne skierował Pan Starosta na ręce Przewodniczącego Rady oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy za wysiłki i pracę na rzecz poprawy sytuacji na ryku pracy Powiatu Dąbrowskiego. Pan Starosta prosił o przekazanie podziękowań i życzeń wszystkim  pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Na ręce Starosty Dąbrowskiego Pana Tadeusza Kwiatkowskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Dąbrowskiego Pani Barbary Pobiegło, Dyrektor Stanisław Początek złożył  podziękowania za znaczącą pomoc w polepszeniu warunków obsługi klientów Urzędu jak warunków pracy  pracowników, poprzez przeznaczenie pomieszczeń po byłej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na pomieszczenia dla PUP i środków finansowych z budżetu powiatu w ilości ponad 350 000 złotych na ich odremontowanie. Dyrektor Początek na ręce Pana Starosty złożył również życzenia pomyślności osobistej i sukcesów na niwie samorządowej w 2018 roku.

 

Aktualność dodana przez: Barbara Wszół (2017-12-29 13:46:16) , zredagowana przez: Barbara Wszół (2018-01-03 10:27:03)
Data wydarzenia : 2017-12-29
Data publikacji : 2017-12-29

Galerie zdjęć

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://dabrowatarnowska.praca.gov.pl/wydarzenie/374/posiedzenie-powiatowej-rady-rynku-pracy